Βράβευση του 1ου Νηπιαγωγείου στο διαγωνισμό Education Leaders Awards 2021.

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το πρόγραμμα e-Twinning ¨Εφευρέτες παιχνιδιών, οι Ανακυκλωτές της χαράς¨, στο οποίο συμμετείχαν τα παιδιά του 1ου Νηπιαγωγείου Ιτέας με τις εκπαιδευτικούς κ. Ελισάβετ Καλογιάννη (Πρωινό 1) και την κ. Ηλιάνα Παπαντώνη (Πρωινό 2) κατά τη σχολική χρονιά 2019 – 2020, σε συνεργασία με 14 ακόμη Νηπιαγωγεία της χώρας μας, βραβεύτηκε ως ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΜΑΘΗΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, αποκομίζοντας το βραβείο BRONZE, στα βραβεία EDUCATION LEADERS AWARDS 2021.

Τα Education Leaders Awards έχοντας ως σκοπό για 6η χρονιά την αναβάθμιση της εκπαιδευτικής εμπειρίας, τόσο των διδασκομένων όσο και των διδασκόντων, φιλοδοξούν να αναδείξουν το φάσμα των  δραστηριοτήτων εκείνων που ξεχώρισαν, από κάθε γεωγραφικό διαμέρισμα και κάθε βαθμίδα της εκπαιδευτικής κοινότητας της χώρας µας. (https://www.educationleadersawards.gr/).

Οι εφευρέτες παιχνιδιών ήρθαν για να μείνουν τόσο στο μυαλό όσο και στην καρδιά μεγάλων και μικρών αφού ως γνωστό: Μια φορά εφευρέτης για πάντα εφευρέτης!!!

Θα θέλαμε λοιπόν να ευχαριστήσουμε θερμά, αρχικά όλους τους μικρούς μας μαθητές, καθώς και τους γονείς και κηδεμόνες τους για τη αμέριστη συμπαράσταση και βοήθεια που προσφέρανε, ώστε να συνεχιστεί και να ολοκληρωθεί το πρόγραμμά μας στην τόσο δύσκολη χρονική συγκυρία της πανδημίας.