Αγιασμός 2021

Ο αγιασμός του 1ου Νηπιαγωγείου Ζακύνθου θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα στις 13/9/2021 και ώρα 09:30 στον προαύλιο χώρο του Νηπιαγωγείου.

Η είσοδος θα επιτραπεί μόνο στους μαθητές του σχολείου μας και με υποχρεωτική χρήση μάσκας. Ένας συνοδός θα παρευρίσκεται με κάθε μαθητή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγιασμού με χρήση μάσκας και τηρώντας τις αποστάσεις.

Την ημέρα του αγιασμού δεν μπαίνουμε στις τάξεις.

Στο τέλος, θα πραγματοποιηθεί σύντομη ενημέρωση από τους εκπαιδευτικούς της σχολικής μονάδας προς τους γονείς- συνοδούς για τη λειτουργία του σχολείου, κυρίως κατά την πρώτη εβδομάδα προσαρμογής.

* Οι μαθητές θα προμηθεύονται από την Τετάρτη 8/9 ως και την Παρασκευή 17/9, έξι(6) δωρεάv self test από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των τριών επόμενων εβδομάδων (13/9-3/10) και να προσέρχονται στο σχολείο σύμφωνα με τις οδηγίες των ειδικών.

Σας περιμένουμε με χαρά! Καλή σχολική χρονιά σε όλους!

Οι νηπιαγωγοί