Ημερομηνία εκπόνησης: 14/3/2023
Το 1ο Νηπιαγωγείο Σύμης πλημμυρίζει από την εαρινή κατάνυξη, από την αισιοδοξία, την πίστη και τη χαρά της φύσης που αναγεννάται.
Τα παιδιά, ξεχείλησαν τα ποτιστήρια της αγάπης τα οποία κρατούν ολάνθιστα τα λιλιπούτεια ανθάκια μας και στόλισαν όλα τα παράθυρά μας, περιμετρικά του σχολείου μας..
Στα εσωτερικά μας παράθυρα οι αγαπημένες μας μαργαρίτες. Εύχομαι σε αυτές να μην ψελλίσουμε το “μ’ αγαπά, δε μ’ αγαπά” και να βγάλουν αλώβητες τη χρονιά..