Βράβευση προγράμματος etwinning

Αγαπητοί γονείς,

Δύσκολο και απαιτητικό το etwinning έργο που αναλάβαμε πέρυσι στο Β Ολοήμερο τμήμα του 1ου Νηπιαγωγείου Σκιάθου. Και τα καταφέραμε! Το έργο βραβεύτηκε με την εθνική ταυτότητα ποιότητας. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια, αρχικά στους γονείς που εμπιστεύτηκαν το σχολείο και την υπεύθυνη νηπιαγωγό  και συμφώνησαν ώστε να συμμετέχουν τα παιδιά τους σε ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα, που για πρώτη φορά υλοποίησε το 1ο Νηπιαγωγείο Σκιάθου. Επίσης, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα των συναδέλφων εκπαιδευτικών από Τουρκία, Ρουμανία, Ισπανία, Λιθουανία, Αζερμπαϊτζάν και Ελλάδα για την εξαιρετική συνεργασία, το πνεύμα ομαδικότητας και αλληλεγγύης που υπέδειξαν καθόλη τη διάρκεια διεξαγωγής του προγράμματος. Κυρίως όμως ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ στα ίδια τα παιδιά του Β Ολοήμερου τμήματος της σχολικής χρονιάς 2023-2024, για το αμείωτο ενδιαφέρον που έδειξαν όλους εκείνους τους μήνες υλοποίησης του προγράμματος.

Αν και η βράβευση γίνεται ονομαστικά στην υπεύθυνη εκπαιδευτικό που υλοποίσε το πρόγραμμα, το βραβείο αξίζει σε ολόκληρο το τμήμα που το  δούλεψε και στο σχολείο που το υποστήριξε. Χωρίς αυτούς κανένα πρόγραμμα δεν θα υλοποιούνταν και η βράβευση δεν θα επιτυγχάνονταν.

Σας ευχαριστώ από καρδιάς που με εμπιστευτήκατε!

Η υπεύθυνη του προγράμματος

Στιγμιότυπο οθόνης 2024 09 09 173010 1