Εκπαιδευτικό πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής

Make A Wish

Αγαπητοί γονείς,
το σχολείο μας και τη φετινή σχολική χρονιά θα συμμετέχει στο Πρόγραμμα του Make- A -Wish
Kάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος «Γίνε ένα αστέρι για ένα παιδί με σοβαρή ασθένεια». Κάθε παιδί μπορεί να αποκτήσει ένα χάρτινο αστέρι προσφέροντας 2€ και να συνεισφέρει στην εκπλήρωση ευχών παιδιών που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες. Μπορείτε να παραγγείλετε όσα αστέρια επιθυμείτε. Τα παιδιά έχουν την ευκαιρία να «επικοινωνήσουν» με τα παιδιά ευχής και μπορούν, αν επιθυμείτε, να γράψουν τις ευχές τους στο αστέρι και να το στείλουν στα παιδιά ευχής μέσω του οργανισμού, ως ένα δείγμα συμπαράστασης και αγάπης. Όσοι γονείς επιθυμούν να συμμετέχουν στο πρόγραμμα μπορούν μέχρι την Παρασκευή 25 Νοεμβρίου 2022 να παραγγείλουν αστέρια.

Η Προϊσταμένη