Aναστολή λειτουργίας σχολείων – Έναρξη εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

Φεβ 202111

Η λειτουργία των σχολείων ανεστάλη στα πλαίσια περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού. Από την Παρασκευή 12 Φεβρουαρίου 2021 θα αρχίσει η σύγχρονη τηλεκπαίδευση μέσω της πλατφόρμας webex.sch.gr .Ενημέρωση για το ωρολόγιο πρόγραμμα και οι σύνδεσμοι των ψηφιακών αιθουσών διδασκαλίας των εκπαιδευτικών έχουν σταλεί στα email των γονέων των μαθητών. Επίσης, θα πραγματοποιηθεί και ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση μέσω της ηλεκτρονικής τάξης e-class στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο με τον λογαριασμό που έχουν οι μαθητές σε αυτό.

H Προϊσταμένη

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Aναστολή λειτουργίας σχολείων – Έναρξη εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.