ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ στο 1ο Νηπ. Παλλήνης για το σχολικό έτος 2020-2021 έγιναν αποδεκτές και οριστικοποιήθηκαν την Τετάρτη 1 Ιουλίου 2020, μέσω της ενιαίας ψηφιακής πύλης του Δημοσίου gov.gr.

• Για τις περιπτώσεις των παιδιών που ΑΝΗΚΟΥΝ ΧΩΡΟΤΑΞΙΚΑ ΣΤΟ 1ο Νηπιαγωγείο Παλλήνης, ωστόσο φοίτησαν το σχ. έτος 2019-2020 σε όμορα Νηπιαγωγεία και έχουν εκδηλώσει επιθυμία μετεγγραφής (επαναφοράς) στο 1ο Νηπιαγωγείο Παλλήνης, η διαδικασία (διεκπεραίωση δικαιολογητικών&εγγράφων) θα ολοκληρωθεί το Σεπτέμβριο, μεταξύ των σχολικών μονάδων.
  • Για τις περιπτώσεις που οι γονείς έχουν ήδη εκφράσει επιθυμία μετακίνησης-μετεγγραφής από το 1ο Νηπ. Παλλήνης προς όμορα Νηπιαγωγεία, όλα τα αιτήματα θα διεκπεραιωθούν από 1η Σεπτεμβρίου 2020, ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ που θα υποβάλλει ο γονέας στη σχολική μονάδα (1ο Νηπ. Παλλήνης). Σε κάθε περίπτωση θα ΠΡΕΠΕΙ να είναι ενημερωμένα τα σχολεία υποδοχής.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Ελπίδα Παπαδάκη