Έναρξη σχολικής χρονιάς, αγιασμός!

Σας ενημερώνουμε ότι φέτος λόγω των έκτακτων μέτρων που ισχύουν για την πανδημία, ο αγιασμός του Νηπιαγωγείου μας θα γίνει με διαφορετικό τρόπο.

Συγκεκριμένα, τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 10.00π.μ. γονείς και παιδιά του 1ου Νηπιαγωγείου Παλαιοκάστρου θα συγκεντρωθούν τηρώντας τις απαραίτητες αποστάσεις  και φορώντας μάσκα στον εξωτερικό χώρο της αυλής του Νηπιαγωγείου μας στο Ολοήμερο τμήμα.

Προσοχή! Κανένας γονέας ή παιδί δεν θα κατεβεί στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου, όπως συνηθίζαμε τα προηγούμενα χρόνια.

Ο παππάς αφού ολοκληρώσει τη λειτουργία του Αγιασμού στο Δημοτικό Σχολείο, θα φωτίσει και εμάς. Αμέσως μετά θα ενημερωθείτε για το χωρισμό των τμημάτων, θα σας δοθούν οδηγίες σε έντυπη μορφή και θα αποχωρίσετε.

Παρακαλώ πολύ να τηρηθούν οι αποστάσεις, η χρήση μάσκας και γενικά τα μέτρα ασφάλειας .

Ευχόμαστε ολόψυχα καλή σχολική χρονιά σε εκπαιδευτικούς, παιδιά και γονείς, με υγεία και δύναμη!