Το βιβλίο των αινιγμάτων

Το πρώτο μας βιβλίο για τη φετινή χρονιά είναι έτοιμο!!!

Πέρασαν μέρες, βδομάδες πολλής ομαδικής δουλειάς μέχρι να ολοκληρωθεί, μα είμαστε πολύ περήφανοι για το αποτέλεσμα. Έπρεπε να βρούμε αντιπροσωπευτικά χαρακτηριστικά των ζώων, να προσπαθήσουμε να κάνουμε ομοιοκαταληξίες(που μας δυσκόλεψε αρκετά) και φυσικά να γίνουμε και εικονογράφοι!!! Η εμπειρία όμως του πρώτου μας βιβλίου είναι σπουδαία και η χαρά μας απερίγραπτη που καταφέραμε να το ολοκληρώσουμε!!!

Πατώντας πάνω στο σύνδεσμο μπορείτε να το διαβάσετε και……δεν τελειώσαμε…..θα επανέλθουμε με νέες εκπληκτικές δουλειές!!!

Αινίγματα για ζωάκια από μικρά παιδάκια

4 σχόλια στο “Το βιβλίο των αινιγμάτων

1. Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα, στα παιδιά του 1ου Νηπιαγωγείου Παλαιοκάστρου και στη δασκάλα τους κα Ιωάννα για τη διμηουργία του πρώτου τους βιβλίου για τη σχολική χρονιά 2018-19
    Σας εύχομαι καλή συνέχεια!!!!!!!

2. Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα, στα παιδιά του 1ου Νηπιαγωγείου Παλαιοκάστρου και στη δασκάλα τους κα Ιωάννα για τη δημιουργία του πρώτου τους βιβλίου για τη σχολική χρονιά 2018-19
    Σας εύχομαι καλή συνέχεια!!!!!!!

Τα σχόλια είναι κλειστά.