Κόψαμε τη βασιλόπιτά μας…

Σήμερα κόψαμε τη βασιλόπιτα του σχολείου μας.

Με χαρά περιμέναμε να έρθει η μέρα και όλοι ανυπομονούσαμε να δούμε σε ποιον θα “πέσει” το φλουρί!

Κοπή βασιλόπιτας 001  Πολύ δελεαστική η συσκευασία……Είναι γραμμένα τα ονόματα όλων μας!!

Κοπή βασιλόπιτας 003                            Νόστιμη φαίνεται….!

Κοπή βασιλόπιτας 005                Για να μαζευτούμε όλοι γύρω της….Η κυρία Μαρία φέτος θα την κόψει!!Η κυρία Άννα και η κυρία Ηρώ θα μοιράσουν τα κομμάτια. Προσοχή να φτάσουν για όλους μας! Του Χριστού το πρώτο, της Παναγιάς, του σχολείου και σιγά σιγά όλων μας….Για να δούμε σε ποιον θα τύχει το φλουρί;

Κοπή βασιλόπιτας 010     Όλο καμάρι μας δείχνει το φλουρί που μόλις βρήκε! Να είσαι τυχερή κάθε χρονιά!

Και του χρόνου, να είμαστε όλοι καλά!!! Να ευχαριστήσουμε θερμά την κυρία Αριστέα Μακρά, που έφτιαξε και μας πρόσφερε αυτή την υπέροχη βασιλόπιτα!