Πρωτομαγιά… Λουλούδια στον κήπο μας!!!

4. ΚΤΙΡΙΟ - ΑΥΛΗ
4. ΚΤΙΡΙΟ – ΑΥΛΗ

Με αφορμή τον εορτασμό της Πρωτομαγιάς και την κατασκευή λουλουδένιων δώρων για την γιορτή της μητέρας, μας δόθηκε η ευκαιρία φέτος να στολίσουμε το σχολείο μας σε ανοιξιάτικα μοτίβα.

Τα παιδιά έφεραν από τους κήπους και τις αυλές τους λουλούδια και βλαστούς και με μεγάλη προσοχή και προσήλωση επιδόθηκαν στην κατασκευή του πρωτομαγιάτικού μας στεφανιού, το οποίο διακοσμεί την είσοδο του σχολείου μας.

IMG_8180 DSCN6888 IMG_8187

Μικρά μπουκέτα με λουλούδια ήταν και η ιδέα μας για το δώρο της μαμάς, μαζί με μία καρτούλα για να της υπενθυμίζει πόσο την αγαπάμε…

IMG_8184

Όμως την πραγματική έκπληξη για τον λουλουδοστολισμό του σχολείου μας, μας την επιφύλαξε μία μητέρα, η οποία μας χάρισε πολλά ανθισμένα γλαστράκια, ένα για τον καθένα μας.
Τα νέα μας αποκτήματα, αποτέλεσαν αντικείμενο του καθημερινού μας ενδιαφέροντος, καθώς μας απασχόλησε ο τρόπος συντήρησης και φροντίδας τους, ενώ ταυτόχρονα στόλισαν υπέροχα το σχολείο μας.
Για τον λόγο αυτό, για μια ακόμη φορά την ευχαριστούμε πολύ!