Αγιασμός με την έναρξη του σχολικού έτους 2020-2021 στο 1ο Νηπιαγωγείο Ληξουρίου

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι την πρώτη ημέρα έναρξης των μαθημάτων, Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020, τα νήπια θα προσέλθουν στο  Νηπιαγωγείο, φορώντας μάσκες και κρατώντας τις αποστάσεις, όπως σας έχουμε ενημερώσει, στις 8.15 και θα παραμείνουν μέχρι την τέλεση του αγιασμού. Ο προγραμματισμό μας για την πρώτη μέρα περιλαμβάνει:

• Συζήτηση για πιστή εφαρμογή των κανόνων καθαριότητας και υγιεινής και λοιπών μέτρων προστασίας και πρόληψης βάσει των σχετικών οδηγιών του ΕΟΔΥ
  • Επεξήγηση επί του περιεχομένου του έντυπου ενημερωτικού υλικού που μας έχει σταλεί (Φ.7/117703/Δ1/9-9-2020)
  • Διανομή μάσκας ανά μαθητή
  • Ιδιαίτερη έμφαση στην ενδεδειγμένη χρήση της μάσκας.

Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 11:00 το πρωί από τον ιερέα π. Ιωάννη Φραγκισκάτο και τηρώντας τα μέτρα προστασίας, σε ομάδες, όπως σας έχουμε ενημερώσει.

Ευχόμαστε σε όλους καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία και ειρήνη!!!!