Οδηγίες λειτουργίας Νηπιαγωγείων από τον ΕΟΔΥ

0

Συγγραφέας: 1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΛΑΡΥΜΝΑΣ | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | , στις 09-09-2021

Μία νέα σχολική χρονιά ξεκινά… Για να μπορέσουμε να την μετατρέψουμε σε μία χρονιά γεμάτη χαρά, συνεργασία, μάθηση και όμορφες στιγμές θα χρειαστούμε την συνεργασία σας και την στήριξη σας.

Όλη αυτή η νέα πραγματικότητα είναι λογικό να μας γεμίζει όλους με ανασφάλεια και αβεβαιότητα, ειδικά εμάς τους εκπαιδευτικούς που επωμιζόμαστε την ευθύνη της εφαρμογής των νέων κυβερνητικών αποφάσεων και των πρωτοκόλλων αντιμετώπισης του covid 19. Θέλουμε όμως να πιστεύουμε ότι με καλή διάθεση και συνεργασία όλα θα αντιμετωπιστούν.

Ακολουθούν οι οδηγίες και το ενημερωτικό υλικό που μας έστειλε ο ΕΟΔΥ για την ενημέρωση των παιδιών και των γονέων, σας παρακαλούμε να τις διαβάσετε προσεκτικά ώστε να μπορέσετε να προετοιμάσετε κατάλληλα τα παιδιά για τις νέες συνθήκες που θα επικρατούν στο σχολείο.

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!