Καλή Σχολική χρονιά-Αγιασμός στο Νηπιαγωγείο μας

Καλή Σχολική Χρονιά! Η εφετινή σχολική χρονιά είναι πρωτόγνωρη, ιδιαίτερη. Καλούμαστε να διαχειριστούμε μια ιστορική παιδαγωγική πρόκληση, σε ότι αφορά την οργάνωση της σχολικής ζωής με κανόνες που πρωτίστως θα πρέπει να προασπίζουν την υγεία των μαθητών, των συναδέλφων ,των οικογενειών και της ευρύτερης τοπικής κοινότητας. Αγαπητοί Γονείς, περισσότερο από κάθε άλλη φορά, θέλουμε την συμπαράσταση και την εμπιστοσύνη σας, στο δύσκολο αγώνα έναντι ενός αόρατου κινδύνου που εισέβαλε στην καθημερινότητά μας και την δυσκολεύει περισσότερο. Να βοηθήσουμε τα παιδιά μας στην ομαλή προσαρμογή και να θέσουμε τα θεμέλια της μαθησιακής διαδικασίας.

Ας στοχεύσουμε σε μια Καλή, Δημιουργική Χρονιά, με Ασφάλεια και Καλή Συνεργασία!!!