Την Πέμπτη 18 Μαϊου πραγματοποιήσαμε εκπαιδευτική και ψυχαγωγική εκδρομή στο Ναύπλιο συνοδεία γονέων.
Κατ’ αρχάς επισκεφθήκαμε τον πολυχώρο “ΦΟΥΓΑΡΟ” όπου τα παιδιά παρακολούθησαν την παράσταση κουκλοθεάτρου ” Λίνο ο παπαγαλίνο και ο μπλε κουβάς” με θέμα την ανακύκλωση. Κατόπιν περιηγηθήκαμε στον περιβάλλοντα χώρο όπου τα παιδιά αναζήτησαν τα έργα τέχνης που είναι εκεί εκτεθειμένα και τα φωτογράφισαν.
Επόμενος σταθμός η παλιά πόλη του Ναυπλίου όπου ήταν ελεύθερη η περιήγηση.
Επιστροφή στο Κιάτο γεμάτοι από εικόνες και συναισθήματα χαράς.