Εκπαιδευτική και ψυχαγωγική επίσκεψη στο Ναύπλιο
Την Πέμπτη 18 Μαϊου πραγματοποιήσαμε εκπαιδευτική και ψυχαγωγική εκδρομή στο Ναύπλιο συνοδεία γονέων.
Κατ’ αρχάς επισκεφθήκαμε τον πολυχώρο “ΦΟΥΓΑΡΟ” όπου τα παιδιά παρακολούθησαν την παράσταση κουκλοθεάτρου ” Λίνο ο παπαγαλίνο και ο μπλε κουβάς” με θέμα την ανακύκλωση. Κατόπιν περιηγηθήκαμε στον περιβάλλοντα χώρο όπου τα παιδιά αναζήτησαν τα έργα τέχνης που είναι εκεί εκτεθειμένα και τα φωτογράφισαν.
Επόμενος σταθμός η παλιά πόλη του Ναυπλίου όπου ήταν ελεύθερη η περιήγηση.
Επιστροφή στο Κιάτο γεμάτοι από εικόνες και συναισθήματα χαράς.