“Από το Νηπιαγωγείο αποφοιτούμε
και τις Δασκάλες μας αποχαιρετούμε….
Καινούρια πράγματα θα ΄ρθουν,
μα αυτά που μάθαμε στην τάξη
και όσα με κέφι έχουμε φτιάξει
από το μυαλό μας ποτέ δεν θα βγουν!!!
Μες στην καρδιά μας για πάντα θα ζουν!!”
Στα πλαίσια του Προγράμματος της Ομαλής μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο είχαμε τη χαρά να επισκεφτούμε σήμερα το Σχολικό Κέντρο Καρδαμύλων.
Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Χρήστο, Διευθυντή της σχολικής μονάδας, για την εγκάρδια υποδοχή και ξενάγηση στους χώρους του σχολείου, την κ. Τάνια, Δασκάλα της Ά Τάξης και τους μαθητές της, για τη “ζεστή” φιλοξενία και τις στιγμές δημιουργικής συνεργασίας που πρόσφεραν στους μαθητές μας, καθώς και τον κ. Γιώργο, εκπαιδευτικό φυσικής αγωγής του σχολείου, για τις συνεργατικές δραστηριότητες που οργάνωσε και ενθουσίασαν τα νήπιά μας!!!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!!!
Ανυπομονούμε να βρεθούμε και πάλι κοντά σας τον Σεπτέμβρη!!!
Κάτω από : Γενικά