Συνεχίζοντας τις δράσεις μας….
Υποδεχόμαστε σήμερα στο χώρο της τάξης μας την κ.Υπαπαντή,γιαγιά μαθήτριας της σχολικής μας μονάδας.Η παρουσία της κ.Υπαπαντής ενθουσίασε και εντυπωσίασε όλους τους μαθητές!
Δόθηκε η ευκαιρία στα παιδιά, μέσα από τη διήγηση κλασικών ιστοριών και τη συμμετοχή τους σε βιωματικές δράσεις να εμπλακούν ενεργά στην πλοκή και εξέλιξη των παραμυθιών και να ξεδιπλώσουν οι ίδιοι οι μαθητές το ταλέντο τους, ως συγγραφείς και εικονογράφοι!!
Ευχαριστούμε όλοι μας θερμά την κ.Υπαπαντή για την επίσκεψή της και την προθυμία συνεργασίας!!!
Κάτω από : Γενικά