“Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου”

Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου η σημερινή!

Σκοπός της καθιέρωσης του ετήσιου αυτού εορτασμού,να εμπνεύσει στα παιδιά την αγάπη για το διάβασμα,να κεντρίσει το ενδιαφέρον τους και να καλλιεργήσει τη φιλαναγνωσία.

Σήμερα γέμισε η τάξη μας με τους αγαπημένους “θησαυρούς” των μαθητών μας,τα αγαπημένα τους βιβλία,τα οποία τους κρατάνε συντροφιά στο σπίτι.Η παρουσίασή τους στην ολομέλεια της τάξης μας,μας πλημμύρισε με χαρά,ενθουσιασμό και περηφάνεια γιατί χάρη στην ευγενική προθυμία των ίδιων και των οικογενειών τους,πλέον κοσμούν τη βιβλιοθήκη του Νηπιαγωγείου μας!!

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα και ευχαριστούμε θερμά που την ημέρα αυτή,τίμησε με την παρουσία της τη σχολική μας μονάδα,μαθητές και εκπαιδευτικούς, η συγγραφέας  κ.Ευαγγελία Παπαζή,της οποίας η αφήγηση των ιστοριών κέντρισε το ενδιαφέρον των μικρών μας μαθητών,βοηθώντας τους να γνωρίσουν στοιχεία του πολιτισμού και της παράδοσης του τόπου μας,καθώς και να κατανοήσουν το ηθικό τους δίδαγμα!!!

Σας Ευχαριστούμε πολύ που δεχτήκατε την πρόσκλησή μας!!!

000 001 002 004 003 IMG 0485 IMG 0489 IMG 0486 008 IMG 0490