ΝΗΠΙΟ-ΒΙΒΛΙΟΣΚΩΛΗΚΕΣ

pexels photo 3755707

Οι ΝΗΠΙΟ-ΒΙΒΛΙΟΣΚΩΛΗΚΕΣ, το 1ο Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας για τα Νηπιαγωγεία του Δήμου Καλαμαριάς ολοκληρώθηκε.

Το αποτέλεσμα των αναγνώσεων είναι κάτι παραπάνω από εντυπωσιακό. 6874 βιβλία διαβάστηκαν από τον Δεκέμβριο 2021 μέχρι και τον Μάρτιο 2022. Συμμετείχαν τα 15 από τα 24 νηπιαγωγεία του Δήμου Καλαμαριάς, με 32 τμήματα σύνολο. Αυτό που αξίζει ιδιαίτερης αναφοράς είναι ότι από τα 800 περίπου παιδιά των συγκεκριμένων τμημάτων, τελικά διάβασαν τα 203 παιδιά αυτόν τον απίστευτο αριθμό βιβλίων.

Με  μεγάλη χαρά και περηφάνια σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας κατατάχθηκε τέταρτο σε ένα σύνολο 15 νηπιαγωγείων και το 2ο τμήμα του σχολείου μας τέταρτο σε ένα σύνολο 32 τμημάτων!!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν σε αυτήν την συστηματική ανάγνωση βιβλίων με τόσο ενθουσιασμό. Συγχαρητήρια  και στους γονείς που στήριξαν όλη αυτή την προσπάθεια.

Συγχαρητήρια σε όλους!!!