Ξεκίνησε λοιπόν η σχολική χρονιά με τραγούδια και δουλειά!

Γεια σας και πάλι!

Ξεκινήσαμε πια για τα καλά!!!

Σιγά σιγά προσαρμοζόμαστε όλο και περισσότερο – είμαστε μεγάλα παιδιά πια- και αφήνουμε το πολύχρωμο σχολείο μας να μας αγκαλιάσει με τα χρώματα, τα τραγούδια του, τα παιχνίδια του και τις απίστευτες  ιστορίες του! Να μας λέει τα … μυστικά του κι εμείς, εμείς αφουγκραζόμαστε  με τα αυτιά μας ορθάνοιχτα μη τυχόν και χάσουμε κανένα!

Κάποιοι έμαθαν πόσο ωραία περνάμε στο νηπιαγωγείο και έτσι μας έχουν ήδη επισκεφθεί μάγισσες, δράκοι, κουνέλια, κούκλες και πολλοί ήρωες παραμυθιών. Οι αγαπημένοι μας μέχρι τώρα είναι: “η μάγισσα Φουφήχτρα”, ο “λαίμαργος τουνελόδρακος”, ” οι “φαταούλες”, ο “πάμπλο ποντικάσο” , που μας έμαθε να βγάζουμε τον καλλιτέχνη που κρύβουμε μέσα μας  και φυσικά ο μοναδικός, ανεπανάληπτος “ΜΑΚΗΣ ΕΝΖΥΜΑΚΗΣ”. Μας άρεσε τόοοοοσο πολύ που τον “ζωντανέψαμε”! Θα σας τον δείξουμε μόλις τελειοποιήσουμε την “ζωντάνεψή” του!!! Η κυρία μας λέει πως είμαστε καταπληκτικοί!

Θα ξεδιπλώνουμε την ιστορία και της φετινής χρονιάς από λίγο κάθε φορά για να σας κρατάμε σε αγωνία!

Θα σας αποχαιρετίσουμε με ένα τραγουδάκι που μας αρέσει πολύ!

Ξεκινάμε και τελειώνουμε τη μέρα μας μ αυτό!!!

Γι αυτό… καλημέρα ή καληνύχτα!!!

A! και μία πρόταση!

Ένα σχόλιο στο “Ξεκίνησε λοιπόν η σχολική χρονιά με τραγούδια και δουλειά!