Γνωριμία με το άθλημα του βόλεϊ!

Άλλη μία δράση του νηπιαγωγείου μας και πάντα στα πλαίσια υλοποίησης του σχεδίου δράσης “Άθληση και διατροφή για υγεία πιο καλή”, ήταν και η πρώτη επαφή και  γνωριμία των μικρών μας μαθητών με το άθλημα του βόλεϊ! Επισκεφθήκαμε και πάλι τις αθλητικές εγκαταστάσεις του Γ.Σ.Ε. Ελευθερούπολης όπου μας περίμενε η γυμνάστρια με ειδικότητα στο βόλεϊ, κ. Γιώτα Κεφαλά την οποία ευχαριστούμε θερμά για την υπέροχη υποδοχή αλλά και τον τρόπο με τον οποίο απασχόλησε τους μαθητές μας! Ένα υπέροχα διαμορφωμένο γήπεδο που ταίριαζε απόλυτα με την ηλικία των παιδιών, γεμάτο με μπαλόνια και πολλά όμορφα χρώματα περίμενε τους μαθητές μας, που έδειξαν ενθουσιασμένοι και μόνο με την είσοδό τους στον χώρο! Και όταν άρχισαν οι δραστηριότητες, πάντα με την καθοδήγηση της κ.Κεφαλά και την βοήθεια της κ. Δεληγιαννάκη και της κ.Χατζοπούλου,ο ενθουσιασμός περίσσεψε σε μικρούς και μεγάλους! Γυμναστήκαμε αλλά και διασκεδάσαμε πάρα πολύ και φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις για ακόμα μια φορά! Πιστεύουμε και ελπίζουμε πως και η σημερινή ημέρα μπήκε   στο μπαουλάκι των υπέροχων αναμνήσεών μας από το 1ο Νηπιαγωγείο Ελευθερούπολης! Και δεν σταματάμε, συνεχίζουμε τον Μάρτη με ενόργανη!

GHPEDO KERKIDES MPALONIA