Νέα – ανακοινώσεις

Προσωρινή Απαγόρευση της Εκπαιδευτικής Λειτουργίας Όλων των Εκπαιδευτικών Δομών

Με Κοινή Υπουργική Απόφαση ΦΕΚ (783/10-03-202, Τέυχος Β’) αποφασίστηκε η επιβολή του μέτρου της προσωρινής απαγόρευσης λειτουργίας των βρεφονηπιακών και παιδικών σταθμών, νηπιαγωγείων, σχολικών μονάδων, ανωτάτων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων, κέντρων ξένων γλωσσών, φροντιστηρίων και πάσης φύσεως εκπαιδευτικών δομών, φορέων και ιδρυμάτων δημοσίων και ιδιωτικών, κάθε τύπου και βαθμού όλης της χώρας που εποπτεύονται από το Υπουργείο Παιδείας για τις επόμενες 14 ημέρες και συγκεκριμένα για το χρονικό διάστημα από 11.03.2020 έως και 24.03.2020.

Το έκτακτο αυτό μέτρο λαμβάνεται για προληπτικούς λόγους, με στόχο τη μείωση της διασποράς του ιού στους πολίτες. Ακολουθεί η ΚΥΑ καθώς και οι οδηγίες που έχουν αποσταλεί από τον ΕΟΔΥ για παραμονή των παιδιών στο σπίτι, τις οποίες μπορείτε να τις διαβάσετε πατώντας τους παρακάτω συνδέσμους.

Οτιδήποτε νεότερο θα αναρτάται στο blog του Νηπιαγωγείου μας.

Παρακαλούμε πολύ στην τήρηση των οδηγιών και ευχόμαστε να ξεπεραστεί η πανδημία και να επιστρέψουμε όλοι υγιείς στο σχολείο μας και στην καθημερινότητά μας!