Για τα περιεχόμενα του ιστολογίου

Στα τριάντα οχτώ (38) άρθρα του ιστολογίου περιλαμβάνονται εισηγήσεις μου δημοσιευμένες σε Πρακτικά διεθνών ή πανελληνίων συνεδρίων, οι οποίες αναφέρονται στα εκπαιδευτικά προγράμματα που σχεδίασα και υλοποίησα με τους μαθητές μου αποκλειστικά στο 1ο νηπιαγωγείο Ασπροπύργου, από το σχολικό έτος 2008-2009 έως το σχολικό έτος 2016-2017. Επίσης περιλαμβάνονται οι πλήρεις παρουσιάσεις των αντίστοιχων εκπαιδευτικών προγραμμάτων, με το σύνολο των συμμετοχών των νηπίων σε αυτά (ατομικά και ομαδικά κείμενα και ζωγραφιές).

Τα ίδια άρθρα, μεταξύ αρκετών άλλων, έχουν επίσης αναρτηθεί στο προσωπικό ιστολόγιο που διατηρώ στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (Π.Σ.Δ.) blogs.sch.gr/iliaeleni , καθώς και στα ιστολόγια τριών ομάδων που διαχειρίζομαι. Συγκεκριμένα, στο ιστολόγιο της ομάδας Εκπαιδευτικά προγράμματα δημιουργικής γραφής blogs.sch.gr/groups/paidikakeimena και στο ιστολόγιο της ομάδας Δημιουργικοί Εκπαιδευτικοί blogs.sch.gr/groups/eisk  Τέλος, ένα μέρος των άρθρων, συγκεκριμένα όσα από αυτά αναφέρονται σε εκπαιδευτικά προγράμματα που έχουν ως επίκεντρο και ερέθισμα το βιβλίο μου Μετά τον Μικρό Πρίγκιπα, έχουν αναρτηθεί και στο ιστολόγιο της ομάδας meta_ton_mikro_prigipa  blogs.sch.gr/eilia

Δρ. Νεοελληνικής Λογοτεχνίας Ε.Κ.Π.Α., Συγγραφέας

Διαχειρίστρια τoυ ιστολογίου του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου:
α) iliaeleni’s blog. teacher and author sch. gr   (όπου βρίσκεται συγκεντρωμένο το μεγαλύτερο μέρος της εργογραφίας μου)
β) Διαχειρίστρια της ομάδας Δημιουργικοί Εκπαιδευτικοί.  Στο Ιστολόγιο blogs.sch.gr/eisk και στα Αρχεία της  ομάδας  μπορείτε να αναζητήσετε το περιεχόμενο δημοσιευμένων άρθρων μου και εισηγήσεων σε συνέδρια.                                                                                                                                                                      γ) Διαχειρίστρια της ομάδας meta_ton_mikro_prigipa   στην οποία περιλαμβάνονται αναρτήσεις σχετικές με το βιβλίο Μετά τον Μικρό Πρίγκιπα (Συγγραφέας: Ελένη Ηλία, Εικονογράφος: Λήδα Βαρβαρούση, Εκδότης: Ηριδανός, 2012)

δ) Διαχειρίστρια της ομάδας ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ από την Ελένη Ηλία     blogs.sch.gr/paidikakeimena

Δημοσιεύθηκε στην Ελένη Ηλία, Περιεχόμενα ιστολογίου. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.