Ενόψει της ιδιαίτερα σημαντικής διάσκεψης κορυφής του ΟΗΕ για το κλίμα στο Ντουμπάι (COP28), που αποτελεί μία παγκόσμια ευκαιρία προκειμένου τα κράτη να επανεξετάσουν και να επαναπροσδιορίσουν την ατζέντα για το κλίμα,οι μαθητές μας θέλησαν να να εκφράσουν τους δικούς τους προβληματισμούς και τις προτάσεις τους σε σχέση με το περιβάλλον και την κλιματική αλλαγή.Αποφασίσαμε λοιπόν να συμμετέχουμε στη δράση της Ελληνικής Εταιρίας Προστασίας της Φύσης και να μεταφέρουμε τις σκέψεις μας στον Πρωθυπουργό συμπληρώνοντας μία κάρτα το κάθε τμήμα.
Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.