Kαλή αρχή

Αγαπητοί γονείς του 1ου Νηπιαγωγείου Αγιάς  τη Δευτέρα 13/9/2021, ημέρα του Αγιασμού χρειαζόμαστε το self test για την είσοδο στο σχολείο. Τα self test θα γίνονται κάθε Τρίτη και Παρασκευή από τις επόμενες εβδομάδες ενώ για την πρώτη εβδομάδα Δευτέρα και Παρασκευή, ένα 24ωρο πριν. Απαραίτητη είναι η μάσκα στους μικρούς μας μαθητές.

Τα κλασικά πρωινά τμήματα προσέλευση στις 8.15 -8.30 και η αποχώρηση στις 13.00
Τα ολοήμερα αποχωρούν στις 16.00

Στα πλαίσια της προσαρμογής κατά το διάστημα των δύο πρώτων εβδομάδων όταν κάποιο παιδί δυσκολεύεται να παραμείνει και είναι ανήσυχο η νηπιαγωγός ενημερώνει τους γονείς και μπορούν να έρθουν να το πάρουν από το νηπιαγωγείο.
Στις τσάντες των παιδιών θα πρέπει να υπάρχει το πρωϊνό γεύμα , το νερό καθώς και εφεδρικές μία με δύο μάσκες. Για το ολοήμερο χρειάζεται και το τσαντάκι με το μεσημεριανό γεύμα.
Ευχόμαστε μια δημιουργική και χαρούμενη σχολική χρονιά με υγεία και χαμόγελα!!
Οι νηπιαγωγοί