δασος

Διαδικτυακή παρουσίαση του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του Α.Π.Θ. για μαθητές Λυκείων

Το Τμήμα Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης προσκαλεί τις μαθήτριες και τους μαθητές της Γ’ Λυκείου των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων της χώρας στη διαδικτυακή εκδήλωση ενημέρωσης με θέμα «Σπουδές στο Τμήμα Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του Α.Π.Θ.».
Στόχος της παρουσίασης είναι η ενημέρωση των ενδιαφερομένων σχετικά με τις σπουδές, την πρακτική άσκηση των φοιτητών στα πανεπιστημιακά δάση, την έρευνα και τις επαγγελματικές προοπτικές των αποφοίτων του Τμήματός μας. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά, την Πέμπτη 13 Μαΐου 2021 και ώρα 17:00 με 17.30 μέσω της πλατφόρμας zoom.  Συνημμένα ακολουθεί η πρόσκληση: