Οι μαθητές μας κοντά στον Ανδρόγεω Σαμψάκη

Με πρωτοβουλία της μαθήτριας της Β΄τάξης του Σχολείου μας Μαργαρίτη Χριστίνας, οι μαθητές μας θέλησαν να συμπαρασταθούν ηθικά και οικονομικά,συγκεντρώνοντας ένα ποσόν για τον δεκαεφτάχρονο αθλητή των καταδύσεων Ανδρόγεω Σαμψάκη, που τραυματίστηκε σοβαρά κατά την διάρκεια της προπόνησης.

O 17χρονος αθλητής των καταδύσεων, τραυματίστηκε σοβαρά στον αυχένα στα τέλη Σεπτεμβρίου κατά τη διάρκεια της προπόνησής του στο ΟΑΚΑ κι έκτοτε νοσηλεύεται. Ο νεαρός πρωταθλητής,  τον περασμένο Μάιο είχε χαρίσει στην Ελλάδα δύο χρυσά κι ένα χάλκινο μετάλλιο στους Βαλκανικούς Αγώνες Νέων, στο Βελιγράδι. Την πρωτοβουλία της μαθήτριας “αγκάλιασαν” οι μαθητές του Λυκείου Βουλιαγμένης αλλά και δώδεκα άλλων περιοχών,οι οποίοι συγκέντρωσαν χρήματα για να βοηθήσουν τον Ανδρόγεω να σταθεί και πάλι στα πόδια του και να διαπρέψει και πάλι στο άθλημά του που τόσο αγαπά και τιμά τα εθνικά χρώματα. Το ολικό ποσόν που συγκέντρωσαν οι μαθητές παραδόθηκε στις 23 Δεκεμβρίου από την Διευθύντρια του Σχολείου μας κ. Παναγιωτοπούλου Ευγενία στον πατέρα του μαθητή στο Αμφιθέατρο του Σχολείου μας με την ευχή γρήγορα να αποκατασταθεί η υγεία του.