Πρόσκληση σε διαδικτυακή ενημερωτική Ημερίδα για τη Συμπλήρωση του Μηχανογραφικού Δελτίου και του Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου

Σε αναμονή της Εγκυκλίου για την ηλεκτρονική υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων, ενημερώνουμε τους/τις ενδιαφερόμενους/νες γονείς/κηδεμόνες, τους/τις τελειόφοιτους μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης Λυκείου και τους/τις απόφοιτους Λυκείου ότι η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας  πρόκειται να υλοποιήσει διαδικτυακή ενημερωτική ημερίδα την Τετάρτη 10 Ιουλίου 2024 και ώρα 18.00.
Τίτλος της διαδικτυακής ενημέρωσης είναι «Συμπληρώνω το Μηχανογραφικό Δελτίο 2024» και έχει σκοπό την καθοδήγηση-ενημέρωση σχετικά με τη συμπλήρωση του Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και του Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή σε Δημόσιο Σ.Α.Ε.Κ.
Η ενημέρωση θα μεταδοθεί ζωντανά στο κανάλι της ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας www.webtv.kmaked.eu και στο κανάλι YouTube «Δράσεις ΠΔΕ Κεντρικής Μακεδονίας», όπου θα παραμείνει αναρτημένη στη διάθεση της εκπαιδευτικής κοινότητας.

Η αφίσα και το πρόγραμμα της ημερίδας θα κοινοποιηθούν εγκαίρως στους/τις
ενδιαφερόμενους/ες μέσω των σχολικών μονάδων.
Ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης
Κεντρικής Μακεδονίας