7 Μαρτίου: χοροί στην Πλατεία Ελευθερίας

Το μεσημέρι της 7ης Μαρτίου 2013, μετά την παρέλαση στην παραλιακή λεωφόρο της πόλης της Κω, πραγματοποιήθηκε, κατά τη συνήθεια που έχει επικρατήσει, εκδήλωση με παραδοσιακούς χορούς στην Πλατεία Ελευθερίας. Στην εκδήλωση συμμετέχουν με ξεχωριστούς κύκλους τα Γυμνάσια και τα Λύκεια της Πόλεως Κω, καθώς και το Παράρτημα Κω του Λυκείου Ελληνίδων.

Εφέτος συμμετείχε και το σχολείο μας με ξεχωριστό κύκλο με εννέα μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου.

Δύο μαθητές, ο Λεόντιος Τσεσμεζής (Γ΄ Λυκείου) και η Νομική Τσεσμεζή (Α΄ Λυκείου) χόρεψαν, φορώντας παραδοσιακές ενδυμασίες με το Λύκειο Ελληνίδων.

Οι μαθήτριες που χόρεψαν στον κύκλο του σχολείου ήταν οι Άννα Τουλαντά, Γεωργία Καρπούζη, Στέλλα Παπαθωμά, Κορίνα Χριστοφοράκη, Βίκυ Τόππου, Γαβριέλα Πασανικολάκη, Κατερίνα Σκουμπουρδή, Κατερίνα Κάβουρα και Δήμητρα Καμπούρη.

Σχετικά με 1ο Γενικό Λύκειο Κω "Ιπποκράτειο"

1o “Ιπποκράτειο” Λύκειο Κω

Κατηγορίες: Γενικά. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.