Το σχολείο μας συνεχίζει την etwinning δράση του με το έργο Democracy and inclusion το οποίο υλοποίησε κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2023-24 με εταίρους σχολεία από την Γαλλία, Ισπανία, Ιταλία και Πορτογαλία.
Οι μαθητές/τριες των συνεργαζόμενων σχολείων δημιούργησαν συνεργατικά πολυμεσικό υλικό σχετικό με τους Ευρωπαϊκούς θεσμούς, τις Ευρωπαϊκές συνθήκες και αξίες:
Μπορείτε να παρακολουθήσετε τα εκπαιδευτικά βίντεο που δημιούργησαν οι μαθητές/τριες των συνεργαζόμενων σχολείων σχετικά με:
EU teaties:
EU core values:
EU legislative bodies:
Songs about Democracy:
Songs about inclusion: