Παρουσίαση διαθεματικής συνδιδασκαλίας στην Πληροφορική και στα Μαθηματικά (2/4/2024) σε εκπαιδευτική ημερίδα στις 20-6-24 στο Πνευματικό Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Πολυανής και Κιλκισίου

Στην εκπαιδευτική ημερίδα: «Καλές πρακτικές στη διδασκαλία των Μαθηματικών και των Φυσικών Επιστημών», που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 20/6/24, στο Πνευματικό Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Πολυανής και Κιλκισίου παρουσιάστηκε η διαθεματική συνδιδασκαλία με θέμα «Οι εξισώσεις των Μαθηματικών συναντούν τους αλγόριθμους της Πληροφορικής» που διοργάνωσαν οι εκπαιδευτικοί Διαμαντίδου Σοφία (ΠΕ03) και Λαζαρίδης Δημήτρης (ΠΕ86), στο τμήμα Α6 του σχολείου μας στις 2-4-24. Η ημερίδα διοργανώθηκε από τους Συμβούλους Εκπαίδευσης Σερρών ΠΕ03, Καραβασίλη Γ. και ΠΕ04, Ταραμόπουλο Α. και την παρακολούθησαν εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων ΠΕ03 και ΠΕ04 της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς. Στόχος της ήταν η προβολή του έργου των εκπαιδευτικών Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών κατά το σχολικό έτος 2023-2024 και η διάχυση καλών πρακτικών μεταξύ της εκπαιδευτικής κοινότητας.

Κατηγορίες: Διαθεματικές διδασκαλίες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.