ERASMUS+ JOB SHADOWING ΣΤΟ 1ο ΓΕΛ ΚΙΛΚΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΗΣ ΣΛΟΒΑΚΙΑΣ

Την εβδομάδα 09/05/22 – 13/05/22, το 1ο ΓΕΛ Κιλκίς υποδέχθηκε τρεις εκπαιδευτικούς από το σχολείο Stredná priemyselná škola strojnícka (Duklianska 1, Prešov, SLOVAKIA, PIC: 933758764) της Σλοβακίας στα πλαίσια προγράμματος Erasmus+ job shadowing.

Οι εκπαιδευτικοί  Marcela Macková, Jozef Malinovský και Patrik Madár  παρακολούθησαν δειγματικές διδασκαλίες από εκπαιδευτικούς του σχολείου μας σε μαθήματα Ιστορίας, Μαθηματικών, Πληροφορικής, κ.ά.

Η επίσκεψη των εκπαιδευτικών από το σχολείο της Σλοβακίας πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της επιχορήγησης που έλαβαν από το πρόγραμμα Erasmus+ με κωδικό:  2020-1-SK01-KA101-077818 και τίτλο: “Face Europe – learn and improve”. Σχετικές πληροφορίες μπορείτε να δείτε και στο site του σχολείου τους: https://spspo.edupage.org/news/

Ακολουθεί το αρχείο της παρουσίασης της επίσκεψής τους στο σχολείο μας:

jobShadowing

Ακολουθούν οι παρουσιάσεις των μαθητών:

Κατηγορίες: Erasmus+, JMO και etwinning έργα, Διαθεματικές διδασκαλίες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.