Εκδήλωση του Γυμνασίου Λ.T. Χάλκης και του Europe Direct Νοτίου Αιγαίου με ομιλητή τον αναπληρωτή καθηγητή Ευρωπαϊκής Ενοποίησης και Διεθνούς Πολιτικής του Πανεπιστημίου Αιγαίου κ.Σωτήρη Ντάλη

Την Τετάρτη 23-3-2022, μαθητές της Α΄τάξης με την καθηγήτριά τους και senior Ambassador του προγράμματος Σχολεία-Πρέσβεις του ΕΚ, Κωνσταντάτου Μαρίας, συμμετείχαν στην δίωρη διαδικτυακή συζήτηση που διοργάνωσε το Γυμνάσιο Λ.T. Χάλκης και το Europe Direct Νοτίου Αιγαίου, στα πλαίσια του προγράμματος “Σχολεία-Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου”, με κεντρικό ομιλητή τον αναπληρωτή καθηγητή Ευρωπαϊκής Ενοποίησης και Διεθνούς Πολιτικής του Πανεπιστημίου Αιγαίου κ.Σωτήρη Ντάλη σχετικά με τον πόλεμο της Ουκρανίας, τη Ρωσία, τον Vladimir Putin και τον Alexey Navalny. Η συζήτηση προκάλεσε το ενδιαφέρον και τον προβληματισμό των μαθητών γύρω από τον θεματικό άξονα της Ευρωπαϊκής και της Διεθνής Πολιτικής, τον πόλεμο της Ουκρανίας και την εδραίωση της ειρήνης στην Ευρώπη. Ακολουθεί σχετικό φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση.

Viber 2022 03 23 22 15 51 655  Αιγαιου

Viber 2022 03 23 22 15 51 906  2

Κατηγορίες: EPAS Info Point. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.