Αρχική » Ανακοινώσεις » Έναρξη Σχολικής Χρονιάς – Αγιασμός

Πρόσφατα σχόλια

Έναρξη Σχολικής Χρονιάς – Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς / κηδεμόνες,

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του 1ου ΓΕΛ Κέρκυρας εύχεται καλή Σχολική Χρονιά στα παιδιά σας!

Την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 θα τελεστεί Αγιασμός για την νέα σχολική χρονιά στις 10.00 π.μ. Στην συνέχεια θα δοθούν βιβλία και το πρόγραμμα για την επόμενη ημέρα. Οι μαθητές θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο στις 9.45 π.μ.

Σύμφωνα με τα ισχύοντα μέτρα κατά του Covid-19, η χρήση προστατευτικής μάσκας είναι προαιρετική και δεν απαιτείται διενέργεια διαγνωστικού ελέγχου από τους μαθητές και τις μαθήτριες.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε τηλεφωνικά με το σχολείο στα τηλέφωνα 26610 39827 καθώς και με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στην διεύθυνση mail@1lyk-kerkyr.ker.sch.gr

Το ιστολόγιο του σχολείου μας στη διεύθυνση https://blogs.sch.gr/1lykkerk περιέχει χρήσιμες ανακοινώσεις καθώς και υλικό από τις δράσεις της σχολικής μας κοινότητας. Σας προτείνουμε να το επισκέπτεστε συχνά για την ενημέρωσή σας.

Επίσης μπορείτε να μας βρείτε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης:

Facebook: 1ο Γενικό Λύκειο Κέρκυρας – 1st High School of Corfu

Instagram: 1o_geniko_lykeio_kerkyras