Αρχική » Ανακοινώσεις » ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ – ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

Ρολόι

Πρόσφατα σχόλια

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ – ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

Σας ενημερώνουμε ότι η ολοκλήρωση – ανανέωση εγγραφής  μπορεί να γίνει μέχρι την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου  2021 και ώρα 14.00.

Ο ι ενδιαφερόμενοι, προκειμένου να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους στο Γενικό Λύκειο, προσκομίζουν:

1. Εκτύπωση ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής, η οποία προκύπτει από τη σελίδα e-eggrafes.minedu.gov.gr.
    2. Υπεύθυνη δήλωση του ν. 1599/1986 του κηδεμόνα, που μπορούν να συμπληρώσουν και να εκτυπώσουν από την ιστοσελίδα του σχολείου.
    3. Φωτοαντίγραφο του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/-τριας ή πιστοποιητικό του Δήμου.
    4. Δύο φωτογραφίες ταυτότητας για τους μαθητές/-τριες των Α΄- Β΄ Λυκείου και τέσσερις φωτογραφίες για τους μαθητές/-τριες της Γ΄ Λυκείου.

Μπορείτε να κατεβάσετε και να συμπληρώσετε την υπεύθυνη δήλωση από τον παρακάτω σύνδεσμο:

Υπεύθυνη Δήλωση εγγραφών

Μετά την προθεσμία αυτή οι μαθητές πού δεν έχουν ολοκληρώσει την εγγραφή τους δεν γίνονται δεκτοί στα υπάρχοντα τμήματα και η διεύθυνση του σχολείου αναζητά τους λόγους (Υ.Α. 72367/ΓΔ4/24-6-2021)