Αγιασμός

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για το Σχολικό Έτος 2021-22, θα γίνει τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου. Ο μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου στις 10:15. Υπενθυμίζουμε ότι η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους του σχολείου και ότι οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους

Πιστοποιητικό Εμβολιασμού ή

Βεβαίωση Νόσησης (εντός του τελευταίου εξαμήνου, δηλαδή μετά την 13/3/21) ή

Σχολική Κάρτα COVID-19 που έχει εκδοθεί μέσω της εφαρμογής self-testing.gov.gr, δηλώνοντας το αποτέλεσμα του Self-Test (όπως και πέρυσι). Το Self Test θα πρέπει να έχει γίνει μετά τις 10:00 το πρωί της Κυριακής.

Λόγω της επιδημιολογικής κατάστασης, ο Αγιασμός θα τελεστεί στον αύλειο χώρο του σχολείου και θα τον παρακολουθήσουν μόνο οι μαθητές της Α Τάξης. Οι μαθητές της Β και Γ, αφού χωριστούν σε τμήματα, θα ανέβουν στις τάξεις τους και θα περιμένουν τον ιερέα.

Τέλος θα γίνει διανομή βιβλίων ανά τάξη. Έχει προβλεφθεί τα βιβλία να είναι σε τσάντες, επομένως δε χρειάζεται να έχουν κάτι μαζί τους οι μαθητές.

Καλή Σχολική Χρονιά