Εξεταστικά Κέντρα Ειδικών Μαθημάτων και για Φυσικώς Αδυνάτους

Από το Υπουργείο Παιδείας ανακοινώθηκαν τα εξεταστικά κέντρα των υπολοίπων ειδικών μαθημάτων (για τα Αγγλικά έχουν ήδη ανακοινωθεί) τόσο για τους υποψηφίους που εξετάζονται γραπτά όσο και για εκείνους που εξετάζονται προφορικά . Συγκεκριμένα οι υποψήφιοι (που εξετάζονται γραπτά) του σχολείου μας θα εξεταστούν στα εξής Εξεταστικά Κέντρα:

A) Για το Ειδικό Μάθημα ξένης γλώσσας «ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ»

1. Στο Ε.Κ. του του 18ου Γενικού Λυκείου Αθηνών (Δαίρπφελδ 11, Τ.Κ. 11144 – Αθήνα – Άνω Πατήσια), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και Θ.
  2. Στο Ε.Κ. του 26ου Γενικού Λυκείου Αθηνών (Μαρασλή 10, Τ.Κ. 10676 – Αθήνα), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Ι έως και ΜΕ.
  3. Στο Ε.Κ. του 9ου Γενικού Λυκείου Περιστερίου (οδός Πελασγών 42, Τ.Κ. 12135 – Περιστέρι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΜΗ έως και ΡΕ.
  4. Στο Ε.Κ. του Συγκροτήματος 2ου Γενικού Λυκείου Π. Φαλήρου-2ου Γυμνασίου Π. Φαλήρου (Τερψιθέας 35, Τ.Κ. 17563 – Παλαιό Φάληρο), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΡΗ έως και Ψ.

B) Για το Ειδικό Μάθημα ξένης γλώσσας «ΓΑΛΛΙΚΑ»

1. Στο Ε.Κ του 8ου Γενικού Λυκείου Αθηνών (Νικοπόλεως 33, Τ.Κ. 11253 – Αθήνα – Πλ. Κολιάτσου), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως και ΔΕΔ.
  2. Στο Ε.Κ. του 26ου Γενικού Λυκείου Αθηνών (οδός Μαρασλή 10, Τ.Κ. 10676 – Αθήνα – Κολωνάκι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΔΕΛ έως και ΚΥ.
  3. Στο Ε.Κ. του 16ου Γενικού Λυκείου Αθηνών (οδός Πανόρμου και Λαρίσης 47, Τ.Κ. 11524 – Αθήνα – Αμπελόκηποι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΚΩ έως και ΝΕ.
  4. Στο Ε.Κ. του 9ου Γενικού Λυκείου Περιστερίου (οδός Πελασγών 42, Τ.Κ. 12135 – Περιστέρι), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΝΙ έως και ΣΤΑΘ.
  5. Στο Ε.Κ. του 1ου Γενικού Λυκείου Αιγάλεω (οδός Παπανικολή 14, Τ.Κ. 12242 – Αιγάλεω), όσοι το επώνυμό τους αρχίζει από ΣΤΑΜ έως και Ψ.

Για το Ειδικό Μάθημα  των Αγγλικών, όπως έχει ήδη οριστεί, οι υποψήφιοι (που εξετάζονται γραπτά) του σχολείου μας  θα εξεταστούν στο 2ο ΕΠΑΛ Αιγάλεω,  Θηβών και Π. Ράλλη, ΤΚ 12246-Αιγάλεω, τηλ. 210 54 52 194, 210 54 41 215.

Οι υποψήφιοι του σχολείου μας που εξετάζονται προφορικά για τα Ειδικά Μαθήματα «ΑΓΓΛΙΚΑ», «ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ» και «ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ» θα εξεταστούν από Επιτροπή Εξέτασης που εδρεύει στο 50ο Γυμνάσιο Αθηνών και στο παρακείμενο 50ο Γενικό Λύκειο Αθηνών (Χατζηαποστόλου 74-76 και Δόρδου, Τ.Κ. 10443 -Αθήνα).

Διευκρινίζεται ότι:

α) Στις εξετάσεις του κάθε ειδικού μαθήματος δικαιούνται να λάβουν μέρος ΜΟΝΟ όσοι έχουν ήδη δηλώσει το συγκεκριμένο ειδικό μάθημα
β) Ως ώρα έναρξης ορίζεται η 8:30 π.μ. για όλα τα ειδικά μαθήματα εκτός των Αγγλικών για το οποίο ορίζεται η 10:00 π.μ. και του Έλεγχου Μουσικών Ακουστικών Ικανοτήτων για το οποίο ορίζεται η 16:30 μ.μ.
γ) Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 8:00 π.μ. για όλα τα ειδικά μαθήματα εκτός:
των Αγγλικών, για το οποίο πρέπει να προσέρχονται έως τις 9:30 π.μ. και του Έλεγχου Μουσικών Ακουστικών Ικανοτήτων, για το οποίο πρέπει να προσέρχονται έως τις 16:00 μ.μ..

Για να δείτε το πρόγραμμα των εξετάσεων και το σχετικό δελτίο τύπου πατήστε εδώ.