Σχολές Πυροσβεστικής Ακαδημίας

Σας ενημερώνουμε ότι, ανακοινώθηκε η προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή στις Σχολές Αξιωματικών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022. Η προθεσμία υποβολής της Ηλεκτρονικής Αίτησης συμμετοχής είναι  από Πέμπτη 27-05-2021 έως και την Τετάρτη 02-06-2021 (συμπεριλαμβανομένου του Σαββατοκύριακου).
Μετά την υποβολή της Αίτησης  οι υποψήφιοι θα πρέπει να μεταβούν αυτοπροσώπως από την Παρασκευή 28-05-2021 έως και την Πέμπτη 03-06-2021 και από ώρα 08:00 έως 16:00 (συμπεριλαμβανομένου του Σαββατοκύριακου), στις έδρες των Διοικήσεων Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Νομών (ΔΙ.Π.Υ.Ν.) στην Επιτροπή Παραλαβής Δικαιολογητικών για τις λοιπές διαδικασίες που ορίζονται στην προκήρυξη. Για περισσότερες πληροφορίες – διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στις αρμόδιες Επιτροπές Παραλαβής Δικαιολογητικών των ΔΙ.Π.Υ.Ν. που αναφέρονται στο παράρτημα Β΄ της προκήρυξης και στο τηλέφωνο 2132157698 (εργάσιμες ημέρες και ώρες).

Διευκρινίζεται ότι, όσοι επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για τις Σχολές της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, πρέπει υποχρεωτικά να ακολουθήσουν τις διαδικασίες της προκήρυξης, ανεξάρτητα αν είχαν ή όχι δηλώσει προτίμηση για τις ανωτέρω Σχολές με την Αίτηση που έχουν καταθέσει στο Σχολείο.

Την προκήρυξη μπορείτε να τη βρείτε εδώ.