Δυσλειτουργία του συστήματος Webex-Τα μαθήματα της Τρίτης 10/11-Ωράριο μαθημάτων

Μετά από ενημέρωση που είχαμε από το Υπουργείο Παιδείας, λόγω δυσλειτουργίας των εξυπηρετητών της εταιρείας Cisco, που παρέχει την πλατφόρμα Webex, υπήρξε εκτεταμένο πρόβλημα στη σύνδεση στο σύστημα, τόσο των μαθητών όσο και των καθηγητών. Κατόπιν τούτου οι σημερινές απουσίες των μαθητών δε θα προσμετρηθούν.

Πάντα σύμφωνα με το Υπουργείο, αυτή τη στιγμή το πρόβλημα έχει αποκατασταθεί και η τηλεκπαίδευση αύριο θα πραγματοποιηθεί κανονικά.

Από αύριο Τρίτη 10/11 τα μαθήματα θα ξεκινάνε στις 8:30 και το ωράριο που θα ισχύσει είναι το εξής:

1η ώρα:  8:30-9:10
2η ώρα:  9:20-10:00
3η ώρα:  10:10-10:50
4η ώρα:  11:00-11:40
5η ώρα:  11:50-12:30
6η ώρα:  12:40-13:20
7η ώρα:  13:30-14:10

Αυτή τη στιγμή, όλα τα links των καθηγητών είναι αναρτημένα στην η-τάξη (eclass.sch.gr), στις ανακοινώσεις των μαθημάτων τους. Οδηγίες μπορείτε να βρείτε στο προηγούμενο άρθρο. Στην περίπτωση που κάποιος μαθητής δεν έχει κωδικούς για να μπορέσει να συνδεθεί με την η-τάξη ή δε γνωρίζει τα links των καθηγητών που του κάνουν μάθημα ή αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα, παρακαλώ να αφήσει ένα σχόλιο στο κάτω μέρος της ανάρτησης.

Υπενθυμίζουμε ότι το ωρολόγιο πρόγραμμα της τηλεκπαίδευσης είναι αυτό που ακολουθούσαμε όταν το σχολείο ήταν ανοικτό και θα το βρείτε εδώ.