Τελευταία νέα

Καλή χρονιά

Καλή χρονιά στους μαθητής, γονείς και εκπαιδευτικούς για την καινούρια σχολική χρονιά 2021-2022. Ευχόμαστε η νέα σχολική χρονιά να είναι ήρεμη και προσοδοφόρα.

Σας ενημερώνουμε  ότι σύμφωνα με το νόμο 4823/21 τα Κ.Ε.Σ.Υ μετονομάζονται σε ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ, ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ (ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ).

Κατά την προσέλευση σας σε προγραμματισμένο ραντεβού στην υπηρεσία μας χρειάζεται να προσκομίσετε δήλωση αρνητικού self test για τους μαθητές και υπογεγραμμένη υπεύθυνη δήλωση από τους γονείς/κηδεμόνας.

Σύμφωνα με τον νέο νόμο 4823/21 ο επαγγελματικός προσανατολισμός δεν είναι αρμοδιότητα του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.  Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να απευθυνθούν στη διεύθυνση του σχολείου στο οποίο φοιτά ο μαθητής.

Για να ενημερωθείτε για το νέο νόμο πατήστε εδώ