Τελευταία νέα

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΙΤΗΣΗΣ

Οι  αιτήσεις για αξιολόγηση/επαναξιολόγηση των μαθητών /τριών της περιοχής ευθύνης του 1ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ Β’ ΑΘΗΝΑΣ γίνονται μόνο ηλεκτρονικά στο ιστολόγιο της υπηρεσίας με την εξής διαδικασία.

1. Συμπλήρωση από γονέα/κηδεμόνα: -εντύπου  1 αν πρόκειται για πρώτη αξιολόγηση -εντύπου 2 αν πρόκειται για επαναξιολόγηση
  2. Συμπλήρωση υποχρεωτικά της Υπεύθυνης Δήλωσης  από γονέα/κηδεμόνα
  3. Σε περίπτωση επαναξιολόγησης παρακαλώ να στέλνεται και η προηγούμενη γνωμάτευση από τον φορέα μας.
  4. Αποστολή όλων των εντύπων στο e-mail της υπηρεσίας 1kesyvath@sch.gr

Μετά την παραλαβή του ηλεκτρονικού μηνύματος από τη γραμματεία της υπηρεσίας, ο γονέας/κηδεμόνας λαμβάνει απαντητικό e-mail με τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης που αντιστοιχεί σε Αριθμό Μητρώου του μαθητή.

Παρακαλείσθε να στέλνετε τα συμπληρωμένα έντυπα σε εκτυπώσιμη μορφή. Αποφύγετέ τη μορφή jpg (συγκεκριμένα φωτογραφία από κινητό).

Χρήσιμα Έντυπα

Υπεύθυνη Δήλωση  Νόμου 1599/1986  (υποχρεωτική για κάθε αίτηση προς το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ)

Έντυπο 1 Αίτηση Γονέα προς το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ για πρώτη αξιολόγηση μαθητή/τριας

Έντυπο 2 Αίτηση Γονέα προς το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ για Επαναξιολόγηση μαθητή/τριας