Διαγωνισμός για το Πανελλήνιου Εκπαιδευτικού Προγράμματος: “Κύπρος:1974-2015, Δεν ξεχνώ, διεκδικώ, δημιουργώ”

Το σχολείο μας συμμετείχε στο διαγωνισμό του Πανελλήνιου Εκπαιδευτικού Προγράμματος: “Κύπρος:1974-2015, Δεν ξεχνώ, διεκδικώ, δημιουργώ”.
Πρόκειται για δυο τραγούδια που γράφτηκαν από μαθητές και καθηγητές και τραγουδήθηκαν από τους μαθητές στα πλαίσια της αδελφοποίησης του σχολείου μας με το Γυμνάσιο Αγίας Φύλαξης Λεμεσού το σχολικό έτος 2014-2015.

Τραγούδι “Αδελφοποίηση”: Μουσική Θανάσης Μπισοβίτης (καθηγητής Μουσικής), Στίχοι Ιουλία Καρύδη (καθηγήτρια Φιλόλογος), Χορωδία 1ου Γυμνασίου Ζωγράφου

Τραγούδι “Κύπρος-Αναμνήσεις”: Στίχοι – μουσική Άννα Κιτσάκη (μαθήτρια), Τραγούδι Άννα Κιτσάκη, Λευτέρης Κολίτσος και μαθητές.

Τα τραγούδια μπορείτε να τα ακούσετε εδώ: