teacher-4784916_960_720

Ενισχυτική Διδασκαλία

Ξεκινά για το τρέχον σχολικό έτος η προετοιμασία για την οργάνωση της Ενισχυτικής Διδασκαλίας, με στόχο την στήριξη των μαθητών που αντιμετωπίζουν δυσκολίες σε κάποιο/α μαθήματα. Η ενισχυτική διδασκαλία πραγματοποιείται μετά τη λήξη του σχολικού ωραρίου και από καθηγητές που δεν διδάσκουν στο σχολείο μας. Όσο καιρό τα σχολεία παραμένουν κλειστά, θα πραγματοποιείται εξ αποστάσεως. Όσοι ενδιαφέρεστε, παρακαλούμε να συμπληρώσετε την αίτηση-δήλωση που έχετε λάβει με email και να μας την στείλετε ηλεκτρονικά στο mail του σχολείου μέχρι Τετάρτη 2/12/20.

Τα μαθήματα που διδάσκονται και  οι ώρες διδασκαλίας τους ανά βδομάδα είναι: Νεοελληνική Γλώσσα & Γραμματεία (3), Αρχαία Ελληνική Γλώσσα & Γραμματεία (2), Μαθηματικά (3), Φυσική (1), Χημεία μόνο για Β και Γ  Τάξη (1), Αγγλικά (2).

Εικόνα: pixabay.com