Συμμετοχή σε Διαγωνισμούς Ταινιών

Ο  μαθητής μας Γεώργιος Αλεξίου του Γ4 γύρισε δύο ταινίες μικρού μήκους στο πλαίσιο του 11ουΔιεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών Μικρού Μήκους «Cinema…διάβασες;» και του 3ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού Δημιουργίας Ταινίας Μικρού Μήκους με θέμα «Διακόσια Χρόνια από το 1821». Στις ταινίες συμμετείχαν ή βοήθησαν οι μαθητές της Γ΄Γυμνασίου: Γιονουζάι Ά, Κατσιμαγκλής Ι. (Γ1),  Λιοχρήστου Ά.,  Μαξακούλη Π. (Γ2), Ράμα Α., Ράσα Σ., Τσακάλου Θ., Τσιουράκη Χ., Τσούνη Έ. (Γ3), Αρβανίτης Ν., Γιαννόπουλος Ν., Καραπαναγιώτης Γ. (Γ4), οι πρώην μαθητές μας Κασιωτάκης Ι. και Στεφάνου Γ., καθώς και οι μαθητές Γιαννοπούλου Α.Ε., (Α1) και ο Μπαλωμένος Π. (Β2). Επιμέλεια και καθοδήγηση: Υποδιευθύντρια κ.Σιάμου & κ.Λαμπροπούλου.
Συγχαρητήρια στα παιδιά για την καλλιτεχνική τους δημιουργία και καλή επιτυχία!