Άλλες Δραστηριότητες 18-19

Πατήστε στην αντίστοιχη δράση για λεπτομέρειες και φωτογραφικό υλικό!

Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών    Παρουσίαση πολιτιστικών προγραμμάτων
 Τελετή Αποφοίτησης Γ΄ Γυμνασίου   Συμμετοχή μαθητών μας σε μουσικοχορευτική  εκδήλωση
“You Smile” – Βράβευση των μαθητών μας     Συμμετοχή σε Διαγωνισμό Πειραμάτων
eTwinning: Ο περιοδικός πίνακας σε ένα πλακάκι    Μαθήματα Ρομποτικής
«Ολόκληρος ο Σαίξπηρ σε μια ώρα!»: από το Θεατρικό Εργαστήρι μας    Πολλαπλές διακρίσεις του σχολείου μας στον διαγωνισμό Φυσικής!
Διαγωνισμός “Λυσίας” – Πρώτη θέση για μαθητή μας!   Συναυλία της Κρατικής Ορχήστρας Αθηνών στο σχολείο μας!
Χορωδία: Αφιέρωμα στο Μάνο Χατζηδάκι    Ελληνικό πρωινό VS English breakfast!
Herzwaffeln: Βάφλες “ενωμένες καρδιές”    Διακρίσεις στο Διασχολικό Πρωτάθλημα Στίβου
Βοήθεια σε μαθητή με πρόβλημα υγείας    Μαθητές μας μέντορες σε ομάδα ρομποτικής!
Άσκηση Πυρόσβεσης   Ostereiersuche στο σχολείο μας!
Ευρωπαϊκή Ένωση – Τηλεδιάσκεψη   Συμμετοχή σε νεανικό φεστιβάλ
Ανταλλαγή Πασχαλινών καρτών με Αυστρία και Πολωνία   Ημέρα Εθελοντισμού «Let’s do it Greece»,με παιδιά του Π.Α.Α.ΠΑ.Β.
Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Scent – Παρατηρητήριο Πολιτών    Χειροποίητες μπάρες δημητριακών!
Ευρωπαϊκή Ένωση – Ομιλία   Πρωτιές στο Διασχολικό Πρωτάθλημα!
Συνομιλία μέσω Skype με Μελβούρνη    «Η δύναμη είναι στο χέρι σου» Συμμετοχή σε καμπάνια της Actionaid
Τηλεδιάσκεψη με θέμα την Ευρωπαϊκή Ένωση    Εμπλουτισμός της Βικιπαιδείας
Παρέλαση 25ης Μαρτίου    Το πείραμα του Ερατοσθένη στο σχολείο μας!
Εορτασμός επετείου 25ης Μαρτίου    Επαγγελματικός Προσανατολισμός: Online συζήτηση με Executive Chef
Απόκριες στο σχολείο!    Σχολική Βία – Εκφοβισμός: Θεατρικό Δρώμενο
«Η Φυσική μαγεύει μικρούς και μεγάλους»    «Ο Όμηρος και η Κύπρος»: Συνδιοργάνωση εκδήλωσης
Ημέρα Μνήμης Ολοκαυτώματος   Κοπή Βασιλόπιτας!
Πρόγραμμα «Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμός» στο σχολείο μας   Συμμετοχή Στη Δράση: «My Alternative Christmas Tree»
Χριστουγεννιάτικη γιορτή!   Χριστουγεννιάτικο Bazaar Στο Σχολείο Μας!
“Μαθαίνω να βλέπω τον άνθρωπο”: πρόγραμμα για την αναπηρία, στο σχολείο μας   Επίσκεψη Και Προσφορά Των Μαθητών Μας Στο ΠΙΚΠΑ Βούλας
Νανοεπιστήμη & Νανοτεχνολογία: ομιλία βραβευμένης ερευνήτριας του  στο σχολείο μας   Το σχολείο μας στολίστηκε!
Παγκόσμια Ημέρα Πιτζάμας   Συμμετοχή μαθητών μας σε Συνέδριο για την Διαφορετικότητα & την Αναπηρία
Φτιάχνουμε χριστουγεννιάτικες κάρτες!   Θέατρο: «Η μουσική που σταμάτησε τον πετροπόλεμο»
Επέτειος Εξέγερσης του Πολυτεχνείου   Γερμανικό Έθιμο – Martinstag 2018
Ενημέρωση Γονέων Α΄Τάξης   Εορτασμός επετείου 28ης Οκτωβρίου