Καλή αρχή

Με ιδιαίτερη χαρά σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του 1ου Γυμνασίου Βάρης.
Ο ιστοχώρος αυτός δημιουργήθηκε για ενημέρωση παιδιών, γονιών, καθηγητών και της τοπικής κοινωνίας  για το εκπαιδευτικό έργο, τις δραστηριότητες, τις εκδηλώσεις, τα επιτεύγματα και τις επιδόσεις των μαθητών του σχολείου μας.

Στην σελίδα μας μπορείτε να βρείτε πληροφορίες και στοιχεία για τη λειτουργία, τις υποδομές, το προσωπικό του σχολείου, τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων, να ενημερωθείτε για ζητήματα σχολικής ζωής, αλλά και για θέματα γενικότερου ενδιαφέροντος.

Στοχεύουμε στη δημιουργία ενός σχολείου που αντιμετωπίζει κάθε μαθητή και μαθήτρια σαν μοναδική προσωπικότητα. Θα στηρίξουμε και θα ενισχύσουμε την προσπάθεια των παιδιών για ολοκλήρωση της προσωπικότητάς τους, για απόκτηση γνώσεων, για πνευματική και κοινωνική καλλιέργεια