Αρχική » 2019 » Μάρτιος

Αρχείο μηνός Μάρτιος 2019

Συμμετοχή της Ομάδας Ρομποτικής του 1ου Γυμνασίου Συκεών στον 5ο Περιφερειακό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής Κεντρικής Μακεδονίας της WROHellas

Την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019 διεξήχθη στο Κολλέγιο Ανατόλια ο 5ος  Περιφερειακός Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής. Το σχολείο συμμετείχε με 2 ομάδες 6 μαθητών της Γ’ Γυμνασίου (Βογιατζή Σταύρο, Δανιηλίδου Αφροδίτη, Ζαφειροπούλου Σεβαστή, Λικολλάρι Άγγελο, Μυστακίδη Ευστάθιο και Πιτσιόρλα Ανδρέα) και μεταξύ 10 συνολικά ομάδων πέτυχε την πρόκριση της μίας ομάδας στον Τελικό Πανελλήνιο Διαγωνισμό που διεξάγεται στην Αθήνα στις 16 και 17 Μαρτίου.  Τόσο κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας τους όσο και την ημέρα του διαγωνισμού, οι μαθητές έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό. Ευχαριστούμε τους διοργανωτές για την προσπάθειά τους.  Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας!