Αρχική » 2018 » Νοέμβριος

Αρχείο μηνός Νοέμβριος 2018

Ενημέρωση από το Συλλόγο Γονέων και Κηδεμόνων

Κατεβάστε το έγγραφο σε μορφή pdf ΕΔΩ

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Συκεών ύστερα από την αυτοδίκαιη αποχώρηση τριών μελών της αρχικής σύνθεσης που είχε προκύψει από τις εκλογές της 15ης Φεβρουαρίου 2017 ( τα παιδιά τους φοιτούν πλέον στο λύκειο), κάλεσε τα αναπληρωματικά μέλη και έγινε εκ νέου συγκρότηση .  (περισσότερα…)

Εκδήλωση για το Πολυτεχνείο 16/11/18

Μέρα αφιερωμένη στα γεγονότα του Πολυτεχνείου Θεσσαλονίκης το Νοέμβρη του ’73 στο 1ο Γυμνάσιο Συκεών σήμερα.

Μας τίμησε με την παρουσία του ο Θοδωρής Βουρεκάς, που μοιράστηκε μαζί μας ό,τι έζησε εκείνο το Νοέμβρη, ως φοιτητής, στο Πολυτεχνείο Θεσσαλονίκης.

Δείτε απόσπασμα από την ομιλία στο βιντεάκι: