Αρχική » 2016 » Απρίλιος

Αρχείο μηνός Απρίλιος 2016

Ανακοίνωση: Ακύρωση ημερήσιας εκδρομής

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

θα θέλαμε  να σας ενημερώσουμε ότι η ημερήσια εκδρομή, η οποία επρόκειτο να πραγματοποιηθεί σήμερα, 08/04/2016, με προορισμό τα Ανω Πορόγια, ακυρώθηκε λόγω σοβαρών ασυνεπειών από πλευράς του πρακτορείου Max Travel.

Ο διευθυντής,

Νικόλαος Τζιτζής

Η Κρατική Ορχήστρα Θεσσαλονίκης στο σχολείο μας!

Μια ξεχωριστή μουσική εμπειρία βίωσαν οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί που παρακολούθησαν τη συναυλία που έδωσαν μουσικοί της Κρατικής Ορχήστρας Θεσσαλονίκης την Τετάρτη 02/03 στο χώρο του σχολείου μας.

Ακούσαμε:

• Εισαγωγή από κομμάτι του Shubert «Η μαγική άρπα»
  • Χορούς του Johannes Brahms (εποχή ρομαντισμού 18ου-19oυ αιώνα)
  • Περιγραφή των οργάνων της ορχήστρας
  • Σκοτσέζικους και σλάβικους χορούς

Ευχαριστούμε θερμά τους μουσικούς και το μαέστρο!